Wybierz oddział

Integracyjny Piknik "Bądź FIT" Olimpiad Specjalnych Żory 2021

13.06.2021

    Radość, serdeczność, odprężenie i zadowolenie to tylko niektóre z pozytywnych emocji wywołanych u uczestników Integracyjnego Pikniku #BądźFit Olimpiad Specjalnych. W dniach 8 - 9 czerwca 2021 r.  na terenie TwinPigs- Amerykańskiego Parku Rozrywki w Żorach odbył się pierwszy z trzech pikników Olimpiad Specjalnych. Realizowany projekt #BądźFit ma na celu poprawę i ochronę zdrowia oraz dobrego samopoczucia osób z niepełnosprawnością intelektualną. Celem pikniku była także integracja zawodników Olimpiad Specjalnych Polska z różnych regionów Polski, którzy poprzez aktywność społeczną i różne formy aktywności ruchowej uczyli się prowadzenia zdrowego stylu życia na miarę swoich możliwości.

   TwinPigs zgromadził 200 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną z czterech województw: wielkopolskiego, opolskiego,  lubuskiego oraz śląskiego. Organizatorem całego przedsięwzięcia był Klub Olimpiad Specjalnych „Koniczynka”, działający przy Zespole Szkól Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty w Żorach.

Każdego dnia przeprowadzone były po dwie sesje treningowe dostosowane do możliwości motorycznych poszczególnych zawodników. Oprócz bardzo podstawowych zajęć rozgrzewkowych, w których kładziony był  nacisk, aby w bezpieczny sposób rozgrzać wszystkie partii mięśni, nasi sportowcy uczestniczyli w treningu nordic walking i zumby. Natomiast dla zawodników o nieco większych możliwościach psychofizycznych i koordynacyjnych prowadzone były zajęcia ogólnorozwojowe z przeszkodami w specjalnie przygotowanym parku linowym. 

    Ponadto uczestnicy mieli okazję skorzystać również z niektórych atrakcji parku, co wyzwoliło dodatkową radość i uśmiech na twarzach.  Odważnych i chętnych nie zabrakło w młyńskim kole – dyliżansie, w którym można było wygodnie usiąść i zobaczyć z góry park . Karuzelowy zawrót głowy można było przeżyć w kręcąc się łagodnie beczkach, a także mknąc w kolejce- gąsienicy.  Dostępne było również kino 5D. Atrakcje Lasu Przygód to przede wszystkim: edukacyjny park linowy pełen wyzwań i przygód, a także strzelanie z łuku. Dla większości zawodników była to pierwsza tak duża impreza o charakterze integracyjno- rekreacyjnym po czasie spędzonym w domu w związku z pandemią koronawirusa.

      Pozytywne reakcje na dwudniowy program aktywności społecznych i ruchowych podczas Integracyjnego Pikniku #BądźFit Olimpiad Specjalnych skłania nas do rozwijania działań z zakresu projektu #BądźFit, zauważamy potrzebę  i pozytywny odbiór takich form działań wśród zawodników z niepełnosprawnością intelektualną.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim Zawodnikom, Trenerom, Opiekunom i Rodzicom za udział, współpracę i chęć działania na pikniku! Wielkie dzięki dla wolontariuszy z Zespołu Szkół nr 2 im. ks. prof. Tischnera w Żorach.

Projekt dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Serdecznie dziękujemy sponsorom, partnerom i darczyńcom, którzy wsparli Piknik #BądźFit Olimpiad Specjalnych

TAURON, HUAWEI, OSHEE, KERRY, GALERIA WIŚLANKA oraz Biuro Promocji Kultury i Sportu Miasta Żory i Samorząd Województwa Śląskiego.

 

ZAPRASZAMY DO OBSZERNEJ FOTORELACJI Z WYDARZENIA NA NASZYM PROFILU FACEBOOKOWYM TUTAJ.

Przygotowała: Justyna Stramska

.

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.