Wybierz oddział

O oddziale

   Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Śląskie rozwinął swą działalność na początku lat dziewięćdziesiątych. Obecnie mamy ponad 30 Klubów Olimpiad Specjalnych w 21 miastach naszego regionu. Na co dzień trenuje w nich ponad 1000 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną.
 
   Umożliwiamy naszym sportowcom cykliczne treningi w 19 dyscyplinach, zarówno letnich jak i zimowych. Każdy z zawodników trenuje i ma możliwość wystartowania w dwóch dyscyplinach letnich, jednej zespołowej i jednej zimowej. Dyscypliny wybierane są raz na dwa lata. Każdy zawodnik posiada książeczkę sportowo – lekarską.
 
   W ciągu roku organizujemy ponad 20 sportowych imprez dla osób z niepełnosprawnością intelektualną - zawodników Olimpiad Specjalnych. Zawodnicy mogą trenować w nastepujących dyscyplinach letnich: piłka nożna, koszykówka, pływanie, tenis stołowy, tenis ziemny, kolarstwo, badminton, żeglarstwo, kajakarstwo, jazda konna, jazda na rolkach, lekka atletyka, trójbój siłowy, bowling, bocce, golf oraz w dyscyplinach zimowych: narciarstwo zjazdowe, narciarstwo biegowe, łyżwiarstwo, snowshoeing. Każdego roku blisko 100 zawodników kwalifikuje się na zawody rangi ogólnopolskiej, a kilku z nich dalej o zasięgu europejskim i światowym.

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.