Wybierz oddział

Przekaż 1,5% podatku

Szanowni Państwo!

 

Olimpiady Specjalne Polska to organizacja pożytku publicznego wspierająca rozwój aktywności fizycznej osób z niepełnosprawnością intelektualną. Poprzez swoje działania umożliwia członkom i zawodnikom Olimpiad Specjalnych bezpłatny udział w całorocznym cyklu treningów i zawodów sportowych w całym szeregu dyscyplin olimpijskich.

Serdecznie zachęcamy do wsparcia działalności Olimpiad Specjalnych Polska – Śląskie poprzez przekazanie 1,5% podatku należnego za rok 2022 na rzecz naszej organizacji – wpisując w odpowiednie rubryki numer
KRS 0000190280, 
adeklarowaną kwotę 1,5% do zeznania rocznego za rok 2022, a także w pozycji

cel szczegółowy: Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska - ŚLĄSKIE.

Jesteśmy wdzięczni za każdą przekazaną kwotę. Pieniądze z 1,5% podatku docierają do ponad 1000 sportowców z niepełnosprawnością intelektualną trenujących w ponad 30 klubach na terenie całego województwa śląskiego.

Misją Olimpiad Specjalnych jest organizowanie całorocznych treningów i zawodów sportowych w różnych olimpijskich dyscyplinach sportu dla dzieci i dorosłych z upośledzeniem umysłowym. Ma to na celu zapewnienie im możliwości lepszego rozwoju fizycznego, zachęcenie do odwagi, odczuwania radości, dzielenia się talentami, umiejętnościami ze swoimi rodzicami, zawodnikami Olimpiad Specjalnych, a także społecznością lokalną.
Ruch Olimpiad Specjalnych powstał w Stanach Zjednoczonych w 1968 roku, natomiast w Polsce istnieje od 1986 roku. Olimpiady Specjalne Polska to 18 Oddziałów Regionalnych, zrzeszających ponad  17 000 zawodników.

Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska - Śląskie to ponad 1100 niepełnosprawnych intelektualnie sportowców, zrzeszonych w 35 Klubach Olimpiad Specjalnych, które swoim zasięgiem obejmują  miasta i gminy regionu śląskiego.

Nasi zawodnicy regularnie trenują i startują w 19 letnich i 3 zimowych dyscyplinach sportu. Najczęściej uprawiane z nich to piłka nożna, bowling, pływanie, koszykówka czy tenis stołowy, ale organizujemy także treningi i cykliczne imprezy sportowe w mniej popularnych dyscyplinach jak: żeglarstwo, golf czy bocce. Każdego roku odbywa się ponad dwadzieścia imprez regionalnych, z których corocznie blisko 100 zawodników kwalifikuje się na zawody rangi ogólnopolskiej, a dalej europejskiej i światowej.

Oddział Regionalny Śląskie jest mocno zaangażowany w promowanie szeregu nowych inicjatyw Olimpiad Specjalnych:

  • program zdrowotny FUNfitness (od 2005 roku) w ramach, którego prowadzone są badania przesiewowe zawodników w trakcie zawodów Olimpiad Specjalnych; przez ostatnie trzy lata za program odpowiedzialni byli członkowie Olimpiad Specjalnych i wolontariusze z Rybnika,
  • prgram Młodzi Sportowcy.
  • Program Rodzinny mający na celu integrację członków rodzin zawodników Olimpiad Specjalnych.

Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska - Śląskie

44-217 Rybnik, ul. Orzepowicka 15a
tel./fax: 032 / 423 30 08
e-mail:  [email protected]

PEKAO S.A. 41 1240 4357 1111 0010 3094 6591

 

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.