Wybierz oddział

Kolejne ogólnopolskie zawody Olimpiad Specjalnych na ziemi śląskiej za nami!

12.06.2014
   W dniach 29.05 - 01.06 Chorzów i Katowice gościły 145 zawodników Olimpiad Specjalnych z całej Polski, którzy spotkali się, by rywalizować podczas IV.Ogólnopolskiego Turnieju Bocce Olimpiad Specjalnych i IX Ogólnopolskich Regat Kajakowych Olimpiad Specjalnych.
Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent Miasta Chorzowa Pan Andrzej Kotala.
Organizatorem imprezy był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polaka- Śląskie,
na czele komitetu organizacyjnego stanął Dyrektor Regionalny Dariusz Wosz.

 

 
   Impreza rozpoczęła się uroczystą Ceremonią Otwarcia, z tradycyjnym podniesieniem Flagi Olimpiad Specjalnych przy dźwiękach hymnu oraz złożeniem przez zawodników przysięgi "Pragne zwycieżyć, lecz jeśli nie bedę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku". Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Prezydent Miasta Chorzowa Pan Adam Kotala.
      Ceremonię uświetniły występy akrobatyczne Pani Katarzyny Jastrzębskiej. Jej ewolucje na szarfach zapierały dech w piersiach i dostarczyły niezapomnianych wrażeń. Wspaniałego popisu umiejętności wokalno instrumentalnych dostarczyli nam również artyści występujących zespołów muzycznych. Początek dobrej zabawie dał zespół "Leje na pokład" ze swoim bogatym repertuarem szant. Prawdziwe szaleństwo zaczęło się podczas występu zespołu "Tabu" , który zgromadził pod scena niemal wszystkich uczestników ceremonii.  
   Rywalizacja sportowa rozpoczęła się dnia następnego. Miejscem zmagań kajakarzy była Dolina Trzech Stawów w Katowicach, zawodnicy bocce toczyli swoje zmagania w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie. Zawodnicy po przejściu preeliminacji rywalizowali w finałowych grupach sprawnościowych walcząc o najwyższe miejsca dające szanse występu w światowych igrzyskach w 2015 roku w Los Angeles. Stawka była więc wysoka, jednak obserwując zawodników, radość towarzyszyła wszystkim, bez względu na zajęte miejsca. Ta umiejętność cieszenia się z nawet najmniejszych sukcesów to coś co wyróżnia naszych zawodników z pośród innych sportowców.
W czasie trwania imprezy realizowane był również Program Zdrowi Sportowcy Olimpiad Specjalnych, podczas którego zawodnicy mogli zbadać swój stan zdrowia, uzyskać fachowe porady i otrzymać środki higieniczne i medyczne sprzyjające poprawie zdrowia. W sumie zrealizowano 4  programy zdrowotne: FUNfitness, Zdrowy Słuch, Zdrowe Oczy oraz Zdrowy Uśmiech.

   Ze smutkiem żegnaliśmy się podczas ostatniego dnia zawodów, a podczas ceremonii zakończenia w niejednym oku zakręciła się łza. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, mamy nadzieję, że w podobnym gronie spotkamy się w niedalekiej przyszłości. 
Bardzo serdecznie dziękujemy  WOLOTARIUSZOM AKADEMII WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W KATOWICACH za poświęcony czas i pozytywną energię oraz całemu sztabowi ludzi o otwartych sercach, którzy zaangażowali się w realizację tego dużego przedsięwzięcia. Jesteście kochani bez Was by się nie udało.
   Jeszcze raz wielkie, wielkie dzięki, wszystkim bez wyjątku.
 

 

 
Poniżej galeria zdjęciowa zdjęć autorstwa Katarzyny Ryszki oraz Aurelii Grzenik, którym w tym miejscu serdecznie dziekujemy za poświecony czas i kolejną nieocenioną pamiątkę zarówno dla zawodników, ich rodziców, a także wolontariuszy  i nas - organizatorów.
Więcej zdjęć z zawodów w wykonaniu STUDIA FOTOGRAFICZNEGO KATARZYNA RYSZKA MOŻNA PODZIWIAĆ TUTAJ:
 
(Przygotowali: Jerzy Stępień oraz Magdalena Kasprzak)
 

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.