Wybierz oddział

Letni Obóz Sportowy Olimpiad Specjalnych Istebna 2020 - etap II

31.07.2020

Kolejny etap za nami.
    Właśnie malownicze tereny Beskidu Śląskiego w Istebnej pożegnały kolejne dwa kluby śląskich zawodników Special Olympics. 35 sportowców „Promyka” Rybnik, a także „Koniczynki” Żory w dniach od 21 do 31 lipca, pod okiem swoich trenerów szlifowali formę w kilku dyscyplinach sportu. Na szczególną uwagę zasługują zajęcia treningowe z kolarstwa. Przypomnę to jednak góry, taka wspinaczka z Istebnej do Koniakowa, myślę na długo pozostawanie w pamięci tym wszystkim, którzy zmierzyli się z tym wyzwaniem. A ten powrotny zjazd, duża prędkość, piękne widoki, naprawdę spróbujcie sami kiedyś tutaj przyjechać.
    Oczywiście nie zbrakło szeregu innych wyjazdowych zajęć sportowych (Kompleks Sportowo – Rekreacyjny na Zaolziu oraz Orlik przy szkole im. Jana Pawła II w Istebnej). Tam nasi zawodnicy trenowali między innymi piłkę nożną, nordic walking, a także wykonywali szereg ciekawych ćwiczeń ogólnorozwojowych. Ponadto korzystali z obiektów sportowych znajdujących się w Ośrodku „Las” . Przede wszystkim zajęcia na hali sportowej: badminton, unihokej, piłka nożna, a także wiele gier i zabaw ogólnorozwojowych przy dźwiękach rytmicznej muzyki. Każdy też mógł kilka razy pojeździć konno, a potem wskoczyć prosto do basenu.
    Chyba było fajnie, dopisała nam aura i na pewno nie zabrakło radosnego uśmiechu na twarzach naszych zawodników. Podobnie jak w przypadku pierwszego z obozów, pragniemy gorąco dziękować naszym partnerom publicznym, którzy wsparli finansowo tegoroczny obóz.

 

Ministerstwo Sportu

Samorząd Województwa Śląskiego

Przygotował: Dariusz Wosz

 

SPONSOR STRATEGICZNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.