Wybierz oddział

Przekaż 1,5% podatku

Szanowni Państwo!

 

Olimpiady Specjalne Polska to organizacja pożytku publicznego wspierająca rozwój aktywności fizycznej osób z niepełnosprawnością intelektualną. Poprzez swoje działania umożliwia członkom i zawodnikom Olimpiad Specjalnych bezpłatny udział w całorocznym cyklu treningów i zawodów sportowych w całym szeregu dyscyplin olimpijskich.

Serdecznie zachęcamy do wsparcia działalności Olimpiad Specjalnych Polska – Śląskie poprzez przekazanie 1,5% podatku należnego za rok 2022 na rzecz naszej organizacji – wpisując w odpowiednie rubryki numer
KRS 0000190280, 
adeklarowaną kwotę 1,5% do zeznania rocznego za rok 2023, a także w pozycji

cel szczegółowy: Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska - ŚLĄSKIE.

Jesteśmy wdzięczni za każdą przekazaną kwotę. Pieniądze z 1,5% podatku docierają do ponad 1000 sportowców z niepełnosprawnością intelektualną trenujących w ponad 30 klubach na terenie całego województwa śląskiego.

Misją Olimpiad Specjalnych jest organizowanie całorocznych treningów i zawodów sportowych w różnych olimpijskich dyscyplinach sportu dla dzieci i dorosłych z upośledzeniem umysłowym. Ma to na celu zapewnienie im możliwości lepszego rozwoju fizycznego, zachęcenie do odwagi, odczuwania radości, dzielenia się talentami, umiejętnościami ze swoimi rodzicami, zawodnikami Olimpiad Specjalnych, a także społecznością lokalną.
Ruch Olimpiad Specjalnych powstał w Stanach Zjednoczonych w 1968 roku, natomiast w Polsce istnieje od 1986 roku. Olimpiady Specjalne Polska to 18 Oddziałów Regionalnych, zrzeszających ponad  17 000 zawodników.

Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska - Śląskie to ponad 1100 niepełnosprawnych intelektualnie sportowców, zrzeszonych w 35 Klubach Olimpiad Specjalnych, które swoim zasięgiem obejmują  miasta i gminy regionu śląskiego.

Nasi zawodnicy regularnie trenują i startują w 19 letnich i 3 zimowych dyscyplinach sportu. Najczęściej uprawiane z nich to piłka nożna, bowling, pływanie, koszykówka czy tenis stołowy, ale organizujemy także treningi i cykliczne imprezy sportowe w mniej popularnych dyscyplinach jak: żeglarstwo, golf czy bocce. Każdego roku odbywa się ponad dwadzieścia imprez regionalnych, z których corocznie blisko 100 zawodników kwalifikuje się na zawody rangi ogólnopolskiej, a dalej europejskiej i światowej.

Oddział Regionalny Śląskie jest mocno zaangażowany w promowanie szeregu nowych inicjatyw Olimpiad Specjalnych:

  • program zdrowotny FUNfitness (od 2005 roku) w ramach, którego prowadzone są badania przesiewowe zawodników w trakcie zawodów Olimpiad Specjalnych; przez ostatnie trzy lata za program odpowiedzialni byli członkowie Olimpiad Specjalnych i wolontariusze z Rybnika,
  • prgram Młodzi Sportowcy.
  • Program Rodzinny mający na celu integrację członków rodzin zawodników Olimpiad Specjalnych.

Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska - Śląskie

44-217 Rybnik, ul. Orzepowicka 15a
tel./fax: 032 / 423 30 08
e-mail:  [email protected]

PEKAO S.A. 41 1240 4357 1111 0010 3094 6591

 

 

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.