Wybierz oddział

Program Rodzinny

Program Rodzinny w Oddziale Regionalnym Śląskie to szansa dla każdego człowieka, który ma związki rodzinne z zawodnikiem Olimpiad Specjalnych. W naszym programie uczestniczą nie tylko rodzice: ojciec i matka, ale także rodzeństwo: bracia i siostry oraz dalsi krewni kuzyni, dziadkowie, ciocie i wujkowie, ale także jest tu miejsce dla sąsiadów i innych przyjaciół zawodników Olimpiad Specjalnych.

Tradycje rodzinne na Śląsku zawsze były wartością nadrzędną, dlatego w naszym Regionalnym Programie Rodzinnym mamy miejsce dla każdego, kto zechce się realizować w roli wspierania zawodników Olimpiad Specjalnych, kto zechce być przyjacielem naszych zawodników i naszej OLIMPIJSKIEJ RODZINY.

 

Po co nam Program Rodzinny?

Chcemy dla naszych dzieci zawodników Olimpiad Specjalnych jak najlepszego rozwoju fizycznego, ale pragniemy również, aby usamodzielniały się i potrafiły być niezależne oraz mogły aktywnie uczestniczy w życiu społecznym.

Rozwój fizyczny gwarantują nam trenerzy o wysokich kwalifikacjach w poszczególnych dyscyplinach, ale to my najbliżsi w ramach Programu Rodzinnego jesteśmy wsparciem dla trenerów, z naszą wiedzą o potrzebach i oczekiwaniach naszych najbliższych, zawodników Olimpiad Specjalnych.

Gdy już pomożemy naszemu dziecku, możemy zadbać o nasze dobra. Program Rodzinny pomoże Ci być dumny z osiągnięć swojego niepełnosprawnego dziecka i cieszyć się jego radością.

 

 

Na co możesz liczyć w naszym Regionalnym Programie Rodzinnym?

Na spotkanie wspaniałych ludzi, rodziców, innych krewnych oraz rzeszy przyjaciół osób z niepełnosprawnością intelektualną. Podczas spotkań często przy ognisku, miłej zabawie, szkoleniu lub konferencji masz okazję poznać nowych znajomych. Możesz uzyskać od nas odpowiedzi lub poradzić się w sprawach rodzinnych i  życiowych. Wiedzę mamy nabytą przez lata wychowywania własnych dzieci oraz przekazaną przez wybitnych fachowców przyjaciół naszego Programu Rodzinnego. Będziesz także mógł podzielić się z nami Twoimi potrzebami i oczekiwaniami oraz potrzebami Twojego dziecka.

W naszym Programie Rodzinnym jest miejsce dla każdego. Nie ma ludzi bez talentu, każdy z nas coś potrafi, tylko nie zawsze o tym wie.

Dlatego:

 

  • Umiesz zrobić kawę lub herbatę – jesteś potrzebny!
  • Umiesz upiec ciasto – jesteś potrzebny!
  • Umiesz jeździć autem – jesteś potrzebny!
  • Umiesz przyszyć guzik, zawiązać sznurowadło – jesteś potrzebny!
  • Umiesz……..... – jesteś potrzebny!

Możesz być kim zechcesz: wolontariuszem podczas zawodów lub pomocnikiem trenera podczas treningu, możesz pozyskiwać środki finansowe i rzeczowe dla naszych zawodników itd. My rodzice z Programu Rodzinnego zapewniamy Cię, że w Programie Rodzinnym potrzebni są ludzie o różnych talentach i umiejętnościach dlatego tu jest miejsce również dla Ciebie. Jeżeli masz ambicje i chcesz się zaangażować jeszcze bardziej możesz zostać członkiem władz Stowarzyszenia od Sekcji, w której trenuje twój syn, córka lub inny krewny po Komitet Krajowy.

Jak zorganizowany jest nasz Regionalny Program Rodzinny?

Działamy w Komisjach Rodzinnych przy Klubach Olimpiad Specjalnych. Dzięki przychylności i współpracy z Dyrektorem Regionalnym Olimpiad Specjalnych Polska – Śląskie Darkiem Woszem odbywamy regionalne szkolenie Programu Rodzinnego. Podczas jednego z nich powołaliśmy Regionalną Komisję Rodzinną. Wybraliśmy Koordynatora Regionalnej Komisji Rodzinnej oraz z uwagi na rozległość naszego oddziału trzech koordynatorów pomocniczych w różnych Klubach Olimpiad Specjalnych.

Dzięki tak zorganizowanym strukturom mamy pełną informację o zamierzeniach, sportowych i organizacyjnych oraz zawodach, jakie są planowane w Oddziale Regionalnym. Stworzyliśmy elektroniczną sieć informacyjną, przez którą dzielimy się radościami i troskami, a w „realu” spotykamy się podczas zawodów i mityngów, ale także na urodzinach, chrzcinach i przy innych okazjach jak najlepsza rodzina zdobywając za każdym spotkaniem nowych przyjaciół ciesząc się radościami zwycięstwa i przeżywając porażki każdego zawodnika nie tylko naszego dziecka. Przecież wszystkie dzieci są nasze.

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.