Wybierz oddział

Program Rodzinny

Program Rodzinny w Oddziale Regionalnym Śląskie to szansa dla każdego człowieka, który ma związki rodzinne z zawodnikiem Olimpiad Specjalnych. W naszym programie uczestniczą nie tylko rodzice: ojciec i matka, ale także rodzeństwo: bracia i siostry oraz dalsi krewni kuzyni, dziadkowie, ciocie i wujkowie, ale także jest tu miejsce dla sąsiadów i innych przyjaciół zawodników Olimpiad Specjalnych.

Tradycje rodzinne na Śląsku zawsze były wartością nadrzędną, dlatego w naszym Regionalnym Programie Rodzinnym mamy miejsce dla każdego, kto zechce się realizować w roli wspierania zawodników Olimpiad Specjalnych, kto zechce być przyjacielem naszych zawodników i naszej OLIMPIJSKIEJ RODZINY.

Po co nam Program Rodzinny?

Chcemy dla naszych dzieci zawodników Olimpiad Specjalnych jak najlepszego rozwoju fizycznego, ale pragniemy również, aby usamodzielniały się i potrafiły być niezależne oraz mogły aktywnie uczestniczy w życiu społecznym.

Rozwój fizyczny gwarantują nam trenerzy o wysokich kwalifikacjach w poszczególnych dyscyplinach, ale to my najbliżsi w ramach Programu Rodzinnego jesteśmy wsparciem dla trenerów, z naszą wiedzą o potrzebach i oczekiwaniach naszych najbliższych, zawodników Olimpiad Specjalnych.

Gdy już pomożemy naszemu dziecku, możemy zadbać o nasze dobra. Program Rodzinny pomoże Ci być dumny z osiągnięć swojego niepełnosprawnego dziecka i cieszyć się jego radością.

Na co możesz liczyć w naszym Regionalnym Programie Rodzinnym?

Na spotkanie wspaniałych ludzi, rodziców, innych krewnych oraz rzeszy przyjaciół osób z niepełnosprawnością intelektualną. Podczas spotkań często przy ognisku, miłej zabawie, szkoleniu lub konferencji masz okazję poznać nowych znajomych. Możesz uzyskać od nas odpowiedzi lub poradzić się w sprawach rodzinnych i  życiowych. Wiedzę mamy nabytą przez lata wychowywania własnych dzieci oraz przekazaną przez wybitnych fachowców przyjaciół naszego Programu Rodzinnego. Będziesz także mógł podzielić się z nami Twoimi potrzebami i oczekiwaniami oraz potrzebami Twojego dziecka.

W naszym Programie Rodzinnym jest miejsce dla każdego. Nie ma ludzi bez talentu, każdy z nas coś potrafi, tylko nie zawsze o tym wie.

Dlatego:

  • Umiesz zrobić kawę lub herbatę – jesteś potrzebny!
  • Umiesz upiec ciasto – jesteś potrzebny!
  • Umiesz jeździć autem – jesteś potrzebny!
  • Umiesz przyszyć guzik, zawiązać sznurowadło – jesteś potrzebny!
  • Umiesz……..... – jesteś potrzebny!

Możesz być kim zechcesz: wolontariuszem podczas zawodów lub pomocnikiem trenera podczas treningu, możesz pozyskiwać środki finansowe i rzeczowe dla naszych zawodników itd. My rodzice z Programu Rodzinnego zapewniamy Cię, że w Programie Rodzinnym potrzebni są ludzie o różnych talentach i umiejętnościach dlatego tu jest miejsce również dla Ciebie. Jeżeli masz ambicje i chcesz się zaangażować jeszcze bardziej możesz zostać członkiem władz Stowarzyszenia od Sekcji, w której trenuje twój syn, córka lub inny krewny po Komitet Krajowy.

Jak zorganizowany jest nasz Regionalny Program Rodzinny?

Działamy w Komisjach Rodzinnych przy Sekcjach Terenowych Olimpiad Specjalnych. Dzięki przychylności i współpracy z Dyrektorem Regionalnym Olimpiad Specjalnych Polska – Śląskie Darkiem Woszem odbywamy regionalne szkolenie Programu Rodzinnego. Podczas jednego z nich powołaliśmy Regionalną Komisję Rodzinną. Wybraliśmy Koordynatora Regionalnej Komisji Rodzinnej oraz z uwagi na rozległość naszego oddziału trzech koordynatorów pomocniczych w różnych Sekcjach Terenowych.

Dzięki tak zorganizowanym strukturom mamy pełną informację o zamierzeniach, sportowych i organizacyjnych oraz zawodach, jakie są planowane w Oddziale Regionalnym. Stworzyliśmy elektroniczną sieć informacyjną, przez którą dzielimy się radościami i troskami, a w „realu” spotykamy się podczas zawodów i mityngów, ale także na urodzinach, chrzcinach i przy innych okazjach jak najlepsza rodzina zdobywając za każdym spotkaniem nowych przyjaciół ciesząc się radościami zwycięstwa i przeżywając porażki każdego zawodnika nie tylko naszego dziecka. Przecież wszystkie dzieci są nasze.

SPONSORZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Sponsorzy Złoci Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

WSPÓŁORGANIZATORZY I PARTNERZY OGÓLNOPOLSKICH LETNICH IGRZYSK OLIMPIAD SPECJALNYCH KATOWICE, CHORZÓW, MIKOŁÓW – 9-12 czerwca 2018 r.

WSPÓŁORGANIZATORZY I PARTNERZY OGÓLNOPOLSKICH LETNICH IGRZYSK OLIMPIAD SPECJALNYCH KATOWICE, CHORZÓW, MIKOŁÓW – 9-12 czerwca 2018 r.

Partnerzy regionalni

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.