Wybierz oddział

Bocce Chorzów 2019

30.03.2019

    W dniu 19 marca 2019 r. mieliśmy przyjemność gościć w Chorzowie, w hali MORiS, niepełnosprawnych sportowców z całego województwa. Podczas XI Śląskiego Turnieju Bocce Olimpiad Specjalnych rywalizowało 17 klubów reprezentowanych przez 80 zawodników. Rozgrywki toczyły się w XI grupach odpowiednio dobieranych pod względem sprawności. Kryterium doboru do grup były wyniki tzw. "setów". Wszystko po to by rywalizacja toczyła się w myśl zasady "równy z równym".

    Zawody rozpoczęły się odegraniem hymnu  uroczystym podniesieniem flagi olimpiad specjalnych oraz  złożeniem przez zawodników przysięgi olimpijskiej: "Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku". Mecze toczyły się w systemie każdy z każdym, do 12 punktów lub z ograniczeniem czasowym do 12 min. Często o kolejności miejsc w grupach decydowały nie tylko zdobyte punkty ale także wyniki bezpośrednich pojedynków, co świadczy o zaciętości rozgrywek. W sumie rozdano 11 kompletów medali. Warto wspomnieć, że turniej był eliminacją do zawodów rangi ogólnopolskiej. Podczas zawodów widać było na twarzach zawodników wiele radości, dumy i satysfakcji  z osiąganych wyników, rzadziej smutek porażki. Właśnie umiejętność szczerego okazywania uczuć, to coś co wyróżnia w sposób szczególny naszych niepełnosprawnych sportowców.
    Oprócz zasadniczego turnieju bocce zawodnicy mieli również możliwość Wzięcia udziału, wspólnie z kibicami i wolontariuszami, w biegu „Dłoń w dłoń” oraz turnieju łuczniczym. Za udział w dodatkowych konkurencjach otrzymywali pamiątkowe upominki. Nie zabrakło również pysznego żurku i chrupiących bułeczek, pączków i jogurtów firmy Danone. Zorganizowanie tak dużych zawodów wymagało zaangażowania wielu osób, które zechciały poświęcić swój wolny czas, energię, po to by sprawić radość naszym wspaniałym zawodnikom. Wśród nich należy wymienić: działaczy klubu Trpos Chorzów, dyrektorów, nauczycieli i wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr18 z Oddziałami Integracyjnymi, IV Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej Curie i Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 w Chorzowie, rodziców i wielu przyjaciół Olimpiad Specjalnych.

Impreza nie mogłaby się również odbyć bez wsparcia szeregu firm i instytucji, które wsparły nas finansowo i rzeczowo:

Urząd Marszałkowski w Katowicach
Urząd Miasta Chorzów
DANON
Makton S.A
HAM
BRONEX
JANO
Stokson
Piekarnia "Ziarenko"
Inter-Mal
MAKRO Katowice
Resteuracja Carlo
Hurtownia "Maniuś"

 

W imieniu naszych niepełnosprawnych zawodników bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami.

 

Przygotował: Jerzy Stępień

SPONSOR STRATEGICZNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.