Wybierz oddział

Zimowy obóz sportowy Istebna 2018

16.12.2018

     Zimowy Obóz Sportowy Olimpiad Specjalnych został zorganizowany w dniach 7.12.2018-17.12.2018 w miejscowości Istebna w Ośrodku Wypoczynkowym „Las”. Wzięło w nim udział  33 sportowców Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska - Śląskie.
     Uczestnicy obozu zostali podzieleni zgodnie ze swoimi umiejętnościami do 5-ciu grup sprawnościowych w jeździe na nartach i jednej grupie na rakietach śnieżnych. Obozowicze każdego dnia brali udział w zajęciach na stoku narciarskim Złoty Groń w Istebnej pod opieką instruktorów i trenerów doskonaląc własne umiejętności techniczne w jeździe na nartach. 
      Podsumowaniem ich  sportowych zmagań był udział w XI Śląskim Mityngu w Narciarstwie Zjazdowym Olimpiad Specjalnych, który został zorganizowany 13 grudnia, na trasach kompleksu narciarskiego „Złoty Groń”. Zawodnicy rywalizowali w poszczególnych grupach sprawnościowych w trzech konkurencjach, a mianowicie: slalom specjalny, zjazd swobody oraz bieg na dystansie 10 m.
      Podczas obozu oprócz codziennej jazdy na nartach, każdego dnia, odbywały się również zajęcia na sali gimnastycznej. Treningi te w głównej mierze były nastawnie na gry zespołowe: piłkę nożną i unihokej, a także bardzo ciekawe muzyczne formy ruchowe. Nie zabrakło marszobiegów przybliżającą ciekawe walory krajobrazowo – kulturoznawcze, jakże malowniczych terenów Śląska Cieszyńskiego. Zorganizowano także wspólne wyjście na basen do pobliskiego kompleksu „Zagroń”.
      W dniu 15.12.2018 r. odbył się turniej halowej piłki nożnej - „Turniej gwiazd”. Obozowicze zostali podzieleni na dwie grupy sprawnościowe Liga Mistrzów i Liga Europejska w drużynach czteroosobowych. Tego dnia odbyła się także oficjalna dekoracja zwycięzców Śląskiego Mityngu w narciarstwie zjazdowym z rozdaniem medali i nagród.
      W trakcie obozu odbyły się również warsztaty z dziedziny decupage robienia bombek oraz dekorowania pierników. W czasie obozu odbyły się dwa wieczory integracyjne – zabawa taneczna oraz wspólne oglądanie seansu filmowego, jak również omawianie techniki jazdy każdego obozowicza poprzez wcześniejsze nagrania na stoku.    

    Podczas obozu uczestnikom towarzyszyło mnóstwo dobrej zabawy, nauki wielu nowych umiejętności i dobry humor!!!
 

Polecamy VIDEORELACJĘ z zajęć z narciarstwa alpejskiego:

ZAPRASZAMY DO OBSZERNYCH FOTOGALERII z obozu na naszym profilu facebookowym:I

I - zajęcia na stoku, zajęcia na sali gimnastycznej, II - zajęcia na stoku, III - zajęcia sportowe na sali gimanstycznej,  III - zajęcia sportowe na sali gimnastycznej, 
V - rekreacja
V - Śląski Mityng w Narciarstwie Zjazdowym Olimpiad Specjalnych,  VI - turniej piłki nożnej halowej,  

 

 

Przygotowała: Jolanta Nenko

 

Obóz został sfinansowany ze środków:

 

Ministerstwa Sportu i Turystyki

 

Podobny obraz

 

oraz 

PFRON (MOPS Ruda Śląska),

Znalezione obrazy dla zapytania logo pfron

 Miasta Rybnika 

Znalezione obrazy dla zapytania rybnik logo

 Miasta Zabrze

Znalezione obrazy dla zapytania zabrze logo

SPONSOR STRATEGICZNY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Sponsor strategiczny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Sponsorzy Złoci Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.