Wybierz oddział

LA Racibórz 2017

30.10.2017
   Dnia 12 października 2017 r. w Raciborzu odbył się XVII Śląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych. Organizatorem imprezy był miejscowy Klub Olimpiad Specjalnych ANIMUSZ, działający w Zespole Szkół Specjalnych w Raciborzu. Współorganizatorami przedsięwzięcia natomiast byli: Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Śląskie oraz ZSOMS.  Rywalizacja toczyła się w Hali Mistorzstwa Sportowego w Raciborzu. Opiekę wolontariacką zapewniło 61 uczniów z SP nr 15 w Raciborzu pod opieką Anity Dastig, Adama Kurpisa oraz z SP nr 18 w Raciborzu pod okiem Małgorzaty Dastig i Donaty Bułatek-Wypiór.
 
   Zawodnicy dopisali -  ponad  150 zawodników z 19 klubów z całego województwa śląskiego przyjechało rywalizować w konkurencjach: bieg na 50 m, 100 m, 400 m, 800 m, 1500 m, 4x400 m i technicznych: skok z miejsca, skok w dal z rozbiegu, pchnięcie kulą, rzut piłeczką palantową.
 
   Uczestnikami mityngu byli zawodnicy z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową. Po raz kolejny udało się im spełnić sportowe marzenia. Najbardziej wyczekiwanym momentem była jednak dla sportowców ceremonia dekoracji: wejście na podium i gorące brawa i fanfary.  
 

 

 

Przygoowała: Katarzyna Świerczewska
 

SPONSOR STRATEGICZNY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Sponsor strategiczny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Sponsorzy Złoci Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.