Wybierz oddział

Obóz Sportowy Czaplinek 2017

3.08.2017
    Rankiem zawsze mocniejszy trening, popołudnie nieco lżejsze, ale zawsze uśmiech na twarzy.  Tak w jednym zdaniu można scharakteryzować, zorganizowany w dniach od 09 do 22 lipca 2017 roku, obóz sportowy dla 80 zawodników z Oddziału Śląskiego w Ośrodku „Kusy Dwór” w Czaplinku nad Jeziorem Drawsko.
    Oprócz bardzo wymagającym zajęć z kajakarstwa i lekkiej atletyki, wyjazdowych treningów z jazdy na rolkach do pobliskiego lotniska w Broczynie, były zajęcia z piłki nożnej i koszykówki, lekkoatletyki, tenisa ziemnego, stołowego i badmintona, ale także bardzo urozmaicone treningi gry w bocce. 
   Popołudnia, jak już wspomniano, raczej rekreacyjne, ale zawsze w ruchu - głównie nad brzegiem jeziora - siatkówka, marszobiegi. Gdy tylko aura sprzyjała  naszych sportowców można już było obserwować tylko z brzegu podczas żeglowania i wielu wypraw na rowerkach wodnych. 
    Zgodnie z kilku letnią tradycją odbyły się  integracyjne regaty kajakowe o puchar Bosmana „Kusego Dworu”, a także środowy wieczorny mecz „Ligi Mistrzów” pomiędzy pracownikami Ośrodka, a Olimpiadami Specjalnymi. Za kronikarską powinnością należy odnotować, iż znowu udało nam się wygrać, tym razem było 6:3. 
    Oczywiście był także całodniowy wypad nad morze, wyjazd na Połczyna Zdroju, zwiedzanie „Sławogrodu”, a dla chętnych zamek „Drahim”. Ognisko, zabawy taneczne uzupełniały zajęcia o charakterze integracyjnym.
     Był tylko jeden warunek „uśmiech na twarzy”.

    Za tą radość i niezapomniane chwile w imieniu naszych sportowców
pragniemy gorąco podziękować wszystkim,
którzy wsparli finansowo tegoroczny obóz.
 
 
Ministerstwo Sportu i Turystyki


 
Samorząd Województwa Śląskiego

Miasto Ruda Śląska


PFRON (Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybniku)\

Obszerne FOTOGALERIE z obozu znajdują się a naszym profilu FACEBOOKOWYM. Zapraszamy!!!


 
Przygotował: Dariusz Wosz

SPONSORZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Sponsorzy Złoci Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

WSPÓŁORGANIZATORZY I PARTNERZY OGÓLNOPOLSKICH LETNICH IGRZYSK OLIMPIAD SPECJALNYCH KATOWICE, CHORZÓW, MIKOŁÓW – 9-12 czerwca 2018 r.

WSPÓŁORGANIZATORZY I PARTNERZY OGÓLNOPOLSKICH LETNICH IGRZYSK OLIMPIAD SPECJALNYCH KATOWICE, CHORZÓW, MIKOŁÓW – 9-12 czerwca 2018 r.

Partnerzy regionalni

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.