21 kwietnia 2026 r, odbył się XXII Śląski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych. Organizatorem wydarzenia był klub Animusz Olimpiad Specjalnych działający przy Zespole Szkół Specjalnych w Racibórz współorganizatorami Zespól Szkół Specjalnych w Raciborzu, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudniku.
Patronat nad zawodami objął Burmistrz Gminy Rudnik – Piotr Rybka Turniej rozegrano w Hali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudniku oraz Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne – Polska – Śląskie .
W zawodach wzięło udział dziewięć klubów czyli 60 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy sprawnościowe, dzięki czemu rywalizacja była dostosowana do ich możliwości.

Zawodnicy rywalizowali na sześciu boiskach, a całemu wydarzeniu towarzyszyła świetna atmosfera i dobra zabawa. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i medale .

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Urzędu Miasta Raciborza.

Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Śląskiego.

Galeria FILMIKI OTWARCIA na FB

Galeria FILMIKI Z GIER FB 

Galeria zdjęć: