Wybierz oddział

II Ogólnopolski Turniej Golfa Olimpiad Specjalnych Mikołów 2023

14.05.2023

   W dniach 9-11 maja 2023 r. w Mikołowie odbył się po raz drugi na śląskiej ziemi Ogólnopolski Turniej Golfa Olimpiad Specjalnych. 9 maja zawodnicy sześciu oddziałów regionalnych:Dolnośląskiego, Podkarpackiego, Podlaskiego, Świętokrzyskiego, Wielkopolskiego – Konin oraz Śląskiego pojawili się na polu golfowym Park Golf Mikołów. Spędzili czas na pierwszej części sportowej zawodów - preeliminacjach Indywidualnym Konkursie Sprawności /IKS/: wood shot, iron shot, pitch shot, chip shot, long putt, short putt. Na podstawie gier obserwowanych zostali przydzielani dogrup finałowych. Po zmaganiach na polu golfowym zawodnicy zakwaterowani zostali w Hotelu Modus w Łaziskach Górnych. Dzień zakończyliśmy kameralną Ceremonią Otwarcia na sali balowej Hotelu Modus. Zawodnicy, trenerzy, sędziowie, organizatorzy oraz wielu gości wzięło udział w tej uroczystości. Zaszczycili nas Burmistrz Mikołowa Stanisław Piechula, Zastępca Burmistrza Iwona Spychała-Długosz, Wiceprezydent Rybnika Piotr Masłowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej Mikołowa Katarzyna Syryjczyk-Słomska, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mikołowie Wojciech Tkacz, Prezydent Golf Park Mikołów Bogdan Uliasz, Członkowie Zarządu Stowarzyszenia GOLF PARK MIKOŁÓW, Prezes Fundacji Otoczeni Zielenią Marcin Siemieński, Członek zarządu Fundacji Otoczeni Zielenią Krzysztof Zyguła, Dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej – ks. Łukasz Stawarz, Dyrektor Zespołu Szkolno - Rewalidacyjnego Szkoła Życia w Rybniku Agnieszka Antosz, wicedyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Katowicach Dorota Kozłowska. Zebranych powitał i przekazał podziękowania w imieniu zawodników i działaczy prof. dr hab. Andrzej Myśliwiec Prezes Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska – Śląskie. Flagę Olimpiad Specjalnych wprowadzali zawodnicy Olimpiad Specjalnych Polskiej Reprezentacji na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które odbędą się w czerwcu 2023 w Berlinie: Katarzyna Jaworek – skład podstawowy, Beata Kulesza – rezerwa, Rafał Gorgol – rezerwa, Małgorzata Cenkier – trener reprezentacji Polski. Ciepłe słowa oraz wyrazy uznania przekazała pani Zofia Paradysz Przewodnicząca Komisji Golfa Kobiecego Polskiego Związku Golfa. Przekazała także ważną wiadomość dla Olimpiad Specjalnych. W gronie golfistów została ogłoszona zbiórka sprzętu dla naszych zawodników. Jak podczas każdych zawodów wybrzmiała Przysięga Olimpiad Specjalnych, tym razem wygłoszona przez zawodnika Artura Walę – zawodnika oddziału śląskiego. Oficjalnie Turniej otworzył Burmistrz Mikołowa Stanisław Piechula. Część artystyczną uświetnił znakomity występ zespołu PANKANTON czyli Dariusz Panek i Marek Anton.

    Drugiego dnia zawodnicy i trenerzy zameldowali się na polu golfowym, by rozegrać finały poziomu I - Indywidualnego Konkursu Sprawności /IKS/: wood shot, iron shot, pitch shot, chip shot, long putt, short putt oraz preeliminacje poziomu II – gry zunifikowane. Naszym zawodnikom towarzyszyli partnerzy – zawodowi golfiści, którzy ofiarowali swój czas i umiejętności w walce o medale. Wspaniała pogoda pozytywnie nastroiła wszystkich uczestników. Wielogodzinna rywalizacja i zmęczenie nie przeszkodziły jednak naszym wspaniałym sportowcom w udziale w towarzyszącej zawodom imprezie tanecznej, którą poprowadził pan Adam Jurzysta. Muzyka, jak zwykle, wydobyła dodatkowe pokłady energii.

    Trzeci dzień zawodów nasi sportowcy spędzili na grach finałowych, po których nastąpiła uroczysta Ceremonia Dekoracji, podczas której zawodnicy Olimpiad Specjalnych i Partnerzy otrzymali wywalczone medale.

    Turniej zakończyła Ceremonia Zamknięcia. Opuszczono i wyprowadzono flagę Olimpiad Specjalnych. Podziękowania dla wszystkich przekazał Dyrektor Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Śląskie Dariusz Wosz, przemawiał również Rzecznik Prasowy Tauron Polska Energia dr Łukasz Zimnoch. Oficjalnie Turniej został zamknięty przez Burmistrza Mikołowa Stanisława Piechulę, który wyraził swoją radość, że to miasto Mikołów było gospodarzem Turnieju. Wspaniała atmosfera, ładna pogoda, przemiłe miejsce - Golf Park Mikołów sprawiły, że II Turniej Golfa Olimpiad Specjalnych zapisał się w naszej pamięci.
 

Dziękujemy:
zawodnikom za to, że zgodnie z naszą Przysięgą byli dzielni w swym wysiłku, Partnerom - golfistom, że ofiarowali siebie dla zawodników  Olimpiad Specjalnych, wszystkim sponsorom, placówkom wspierającym.
Dziękujemy także gościom, którzy uświetnili dekoracje i Ceremonię Zamknięcia, honorowemu,Patronowi Stanisławowi Piechuli Burmistrzowi Mikołowa za towarzyszenie naszym sportowcom i ogromną przychylność działalności Olimpiadom Specjalnym. Dziękujemy ludziom Olimpiad Specjalnych, działaczom, trenerom, wolontariuszom - tylko, gdy Gramy Razem tworzymy coś NIEZWYKŁEGO.

Organizatorem Turnieju był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Śląskie.
Współorganizatorami Turnieju byli:
• Olimpiady Specjalne Polska,
• Golf Park Mikołów,
• Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mikołowie,
• Fundacja Otoczeni Zielenią w Mikołowie,
• Ośrodek dla Niepełnosprawnych Najświętsze Serce Jezusa w Rudzie Śląskiej,
• Zespół Szkolno - Rewalidacyjny Szkoła Życia w Rybniku,
• Zespół Szkół nr 3 w Katowicach,
• Dom Pomocy Społecznej w Miedarach.

 

Turniej dofinansowany był ze środków:

Ministerstwa Sportu i Turystyki

Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego


Miasta Mikołowa

PATRONAT SPORTOWY nad Turniejem objął: Polski Związek Golfa

Ogólnopolskimi Sponsorami Olimpiad Specjalnych są:
Tauron
Huawei
Oshee
Fundacja Enea
Procter and Gamble
Fundacja Orlen
Patronat medialny objęła TVP SA oraz TVP Sport.

 

FOTOGALERIE I VIDEO RELACJE:

Zdjęcia Ceremonia Otwarcia, foto Magdalena Kasprzak

Zdjecia preeliminacje, foto Magdalena Kasprzak 

Zdjęcia finały, foto Magdalena Kasprzak

Zdjęcia Toarzysząca Impreza Integracyjna, foto Magdalena Kasprzak

Zdjęcia Ceremonie Medalowa, Ceremonia Zamknięcia, foto Magdalena Kasprzak

Video relacja, autor Wojciech Chowaniec

Film Ceremonia Otwarcia (OSP)

Film sport (OSP)

Film sport II (OSP)

Film Ceremonia Zamknięcia (OSP)

 

Przygotowała: Mirosława Magiera - Bartosz

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.