Wybierz oddział

V część XII Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Kielce, Suchedniów 2022

14.07.2022

W dniach 4 - 7 lipca 2022 r. odbyła się V - ostatnia część XII Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych.
W Kielcach oraz Suchedniowem nasz oddział regionalny OSŚ reprezentowało 35 zawodników w dyscyplinach koszykówka, badminton i lekkoatletyka. 
4 lipca na obiektach sportowych odbywały  się preeliminacje  w poszczególnych dyscyplinach. Tego dnia miała miejsce także Ceremonia Otwarcia Igrzysk na Stadionie Lekkoatletycznym Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. 
5 lipca rozgrywały się finały, natomiast wieczorem odbył się piknik regionalny w Parku Etnograficznym w Tokarni. 
6 lipca w dalszym ciągu rozgrywane były finały, a także miała miejsce Ceremonia Zamknięcia OLIOS 2022 na Hali Legionów w Kielcach.
7 lipca miały miejsce ostatnie finały oraz ceremonie dekoracji.

Gratulujemy naszym sportowcom oraz ich trenerom osiagnietych sukcesów!!!

Zapraszamy do fotogalerii z V części igrzysk na naszym profilu facebookowym TUTAJ.

Wyniki naszych zawodników:

KOSZYKÓWKA

I drużyna - III miejsce (w odpoweidniej grupie sprawnościowej)
Skład drużyny (KOS PROMYK Rybnik i KOS KONICZYNKA Żory): Paweł Szymański, Patrycja Białas, Korneliusz Kuczera, Robert Ogorzałek, Michał Pierchała, Maciej Kawczyński, Wojciech Kurpanik oraz Aron Baszczok.

II drużyna - II miejsce (w odpoweidniej grupie sprawnościowej)
Skład drużyny (KOS WIGOR Jastrzębie Zdrój): Mateusz Pietruszyński, Marcin Składnikiewicz, Piotr Rataj, Łukasz Stachniak, Marek Wawrynowicz, Andrzej Gawron, Mariusz Fajkis, Kacper Ślakowski.

BADMINTON

Gra pojedyncza:

Krystian Popiela - I miejsce
Aleksandra Grabowska - I miejsce
Marek Neuman - III miejsce 
Mariusz Janocha - VI miejsce 
Agnieszka Gawłowska - V miejsce

 

Gra podówjna:

Krystian Popiela oraz Marek Nauman - II miejsce
Aleksandra Grabowska i Agnieszka Gawłowska - V miejsce

 

LEKKOATLETYKA

Waldemar Mrowiec  -  pchnięcie kulą- III m, bieg na 100m- II m, sztafeta 4x400 m- III m
Adrian Marcalik -  skok w dal- III m, bieg na 100 m- VII m
Michał Jambor - bieg na  50 m- I m, rzut piłeczką palantową- II m
Marcin Nabiałek - bieg na 100 m-  IVm, bieg na 800m- IVm, sztafeta 4x100 m- III m
Adam Ciołczyk- skok w dal- II m, bieg na 100 m - V m, sztafeta 4x100 m- III m
Dawid Lewkowicz - bieg na 100 m- V m, pchnięcie kulą- IIIm, 4x100 m- III m
Wojciech Mika - bieg na 400 m- V m, pchnięcie kulą- VIm, 4x400m- III m
Robert Skrzypczak - 100 m (na wózku)- I m, pchnięcie kulą - IV m
Filip Wieczorek - skok w dal z miejsca- II m, bieg na 100 m - VII m
Rafał Ryś - skok w dal - IV m, bieg na 400 m - III m, sztafeta 4x400 - III m
Monika Tomecka  - skok w dal - DSQ, bieg na 400 m - III m, sztafeta 4x400 - III m
Michalina Białek  - bieg na 50 m z asystą - I m, rzut piłeczką palantową - IV m
Szymon Szymiczek - pchnięcie kulą - II m, 100m - II m, sztafeta 4x100 m - III m
Weronika Janko  - pchnięcie kulą - I m,  100m - IV m

 

Przygotowała: Katrzyna Matelska

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.