Wybierz oddział

Projekt "Daj mi szansę" 2021

6.03.2021

    Od 12 lutego 2021 r. wznowiliśmy treningi, tym samym kontynuujemy projekt "Daj mi szansę"  współfinansowany ze środków  Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych 
W pierwszym tygodniu było śnieżnie i mroźno, ale daliśmy radę. Bardzo się cieszę, że pomimo dużych ograniczeń, wszyscy trenerzy znaleźli pomysł jak przeprowadzić swoje zajęcia treningowe. Mam nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli wrócić na kręgielnie i do sal sportowych. Póki, co musimy swoją ogromną determinacją i wielkim zaangażowaniem wspólnie udowadniać, że zawodnicy Olimpiad Specjalnych to prawdziwi sportowy. 

     Pozwólcie mi w tym miejscu na subiektywny komentarz, a właściwe na zadanie kilku otwartych pytań, na które odpowiedzi szukałem przed dwudziestoma laty, po moich pierwszych zawodach w ramach Special Olympics.
Czy istnieje jeszcze czysty, prawdziwy sport? Taki bez dopingu, spekulacji bez ogromnych, częstokroć zbyt wygórowanych pieniędzy. Taki, w którym duch rywalizacji „fair play” staje się istotą sportu, ale też taki gdzie w każdym starcie, biegu, czy wyścigu widać niepowtarzalną wolę bycia najlepszym. Takie pytanie, każdy z nas kiedyś sobie zadał. 
Czy znajdujemy na nie odpowiedź? Czy wydarzenia wielkich światowych aren sportowych potrafią obronić, cele i idee olimpizmu?  
     Jednoznaczna próba odpowiedzi na te pytania, będzie rodzić w każdym z nas szereg wątpliwości. Pewnie, jako prawdziwi kibice wskażemy przykłady wspaniałych postaw i osobowości współczesnego sportu. Jako byli i obecni sportowcy będziemy świadczyć swoim przykładem o czystych i przejrzystych zasadach. Jednak czy już, jako świadomi obywatele dzisiejszego świata, rządzącego się tak twardymi regułami, znajdujemy odpowiedź na pytanie, czy Pierre de Coubertin wskrzeszając igrzyska olimpijskie, tak chciałby widzieć współczesny sport? Być może? 
Jestem gotów jednak zaryzykować i postawić dosyć odważną tezę, że gdyby zobaczył postawę sportowców Olimpiad Specjalnych, szczególnie w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, to właśnie w takim duchu chciałbym przeprowadzić swoje Igrzyska. 
JESTEŚCIE WSPANIALI, GRATUJUJĘ!!!
 

Tekst: Dariusz Wosz,
Dyrektor Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska - Śląskie

 

SPONSOR STRATEGICZNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.