Wybierz oddział

Zimowy Obóz Sportowy Olimpiad Specjalnych Istebna 2020

13.12.2020

    Przez ostatnie jedenaście dni, począwszy od 3 grudnia 2020 r., 32 zawodników z dwóch śląskich klubów „Koniczynka” Żory i „Halembianka” Ruda Śląska realizowało program Zimowego Obozu Sportowego Olimpiad Specjalnych. 
    To był chyba fajny czas. Praktycznie każdego dnia jeden z klubów podjeżdżał do Kompleksu „Zagroń”, na ciekawe zajęcia ruchowe w wodzie, na tamtejszej pływalni. Wówczas, najczęściej w tym samym czasie, drugi klub realizował zajęcia z jazdy konnej na Stajni „Las”. Nie zabrakło także wyjazdowych zajęć na Orliku przy Szkole im. Jana Pawła II w Istebnej. Tam najczęściej dominowały zajęcia z bocce i piłki nożnej, była to także świetna baza wypadowa do treningu Nordic Walking. Każdy ze sportowców musiał zaliczyć, jakże malowniczą, blisko 10 kilometrową trasę wzdłuż rzeki Olzy do mostu na granicy z Czechami. Udało się, choć początkowo wydawało się to mało prawdopodobne, przeprowadzić 4 wypady na stok narciarski „Złoty Groń”. Myślę, że to niezła zaprawa przed ruszającym sezonem narciarskim. Nowością były treningi z kolarstwa, przy czym tutaj drobna uwaga, na trenażerach rowerowych. Tak właśnie na obozy wyjeżdżają zawodnicy Olimpiad Specjalnych. Jest zima, narty ok, ale rowery? Widać można, to dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Śląskiego jak i Ministerstwa Sportu, udało nam się wcześniej doposażyć zawodników w nowy sprzęt sportowy. DZIĘKUJEMY.
    Oczywiście nie zbrakło szeregu innych zajęć sportowych, któremu sprzyja bogate zaplecze ` Przede wszystkim hala sportowa. Tam badminton, piłka nożna, unihokej i niezliczona ilość ciekawych gier i zabaw rekreacyjnych. Byłe też dwa wydarzenie, nieco bardziej na wesoło, ale oczywiście z dozą elementów zajęć i zawodów sportowych. Wpierw sportowe spotkanie z Świętym Mikołajem. Były prezenty za cały rok pracy na treningach, ale wcześniej każdy musiał udowodnić jak jest przygotowany do obozu, prezentując indywidualny pokaz gimnastyczny. Drugim takim wydarzeniem była wieczorna „Spartakiada Uśmiechu”. Były to zawody dla każdego z wykorzystaniem specjalnie przygotowanych stacji: „Budowanie piramidy”, „Ufo”, „Madagaskar”, „Olimpijska układanka”, „Wędka szczęścia” i „Król strzelców”.  KONIECZNIE ZOBACZCIE W GALERII ZDJĘCIOWEJ. Oczywiście dla każdego medal i pamiątkowa sportowa koszulka. 
Każdy, kto jest sportowcem doskonale wie, że jest też potrzeba chwili odpoczynku. Dlatego, kto tylko chciał, mógł przygotować swoje własne ozdoby choinkowe podczas zajęć z arteterapii, a także upiec przepyszne świąteczne pierniki. Naprawdę wyjątkowe! 
    Powtórzę, że chyba było fajnie, dopisała nam aura, na pewno nie zabrakło radosnego uśmiechu na twarzach naszych zawodników. JESZCZE RAZ ZAPRASZAM DO NASZEJ FOTOGALERII.
Z tego miejsca pragniemy gorąco dziękować gospodarzom Ośrodka Wypoczynkowego „Las”, całej rodzinie Państwa Ruckich. Macie ogromne SERDUCHA dla naszych sportowców.
Wielkie słowa uznania za umożliwienie tego wyjazdu dla Polskiego Związku Bocci.
 

Szczególne podziękowania za wsparcie finansowe obozu dla:

Ministerstwa Sportu 

Samorządu Województwa Śląskiego

Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych za pośrednictwem  Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej

 

Przygotował: Dariusz Wosz

SPONSOR STRATEGICZNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.