Wybierz oddział

Bocce Ruda Śląska 2020

11.10.2020

   Przez dwa dni na Hali MOSiR w Rudzie Śląskiej blisko 100 zawodników z 13 klubów z czterech województw rywalizowało podczas Makroregionalnego XIII Śląskiego Turnieju Bocce Olimpiad Specjalnych. Pierwszy dzień (6 października) to przede wszystkim preeliminacje, na podstawie których zawodnicy zostali podzieleni do grup sprawnościowych. Dzięki sprawnym działaniom organizatorów, jeszcze tego samego dnia wieczorem udało się rozegrać pierwsze mecze finałowe. Program zmagań był tak przygotowany, aby pierwszego dnia każda para rozegrała jedno spotkania.

   Drugi dzień rozpoczął się od oficjalnej ceremonii otwarcia. Oczywiście chcąc zachować reżim sanitarny, organizatorzy musieli zrezygnować z defilady-przemarszu wszystkich ekip. Stąd też na środku hali z każdej drużyny stał trener z jednym z zawodników. Dalsza część tego dnia to już rywalizacja finałowa w poszczególnych grupach sprawnościowych. W tym miejscu na pewno należy wspomnieć, że aż w czterech grupach do ustalenia zwycięzcy konieczna była tzw. mała tabela, w dwóch innych zaś nikt nie wygrał wszystkich meczy, ale tez nikt nie przegrał żadnego spotkania w tej grupie. Chyba dobrze udało się dobrać grupy sprawnościowe. Ta wyrównana rywalizacja z pewnością nakręciła tempo całego turnieju, było sporo pozytywnych, sportowych emocji, czego zwieńczeniem były dekoracje medalowe i wręczenie pamiątkowych nagród dla wszystkich zawodników.

    Zapraszając na kolejną edycję tego turnieju, należy serdecznie podziękować Klubowi Olimpiad Specjalnych "Halembianka", który już tradycyjnie we współpracy z Ośrodkiem dla Osób Niepełnosprawnych Najświętsze Serce Jezusa w  Rudzie Śląskiej był organizatorem tego turnieju. Nie możemy także zapomnieć o gospodarzach, wielkie słowa podziękowania dla MOSiR Ruda Śląska za pomoc w przygotowaniu  obiektu sportowego.

 

Szczególne podziękowanie za wsparcie finansowe dla:

Ministerstwa Sportu

Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Samorządu Województwa Śląskiego

Miasta Ruda Śląska 

Przygotował: Dariusz Wosz

 

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.