Wybierz oddział

XXII Śląski Turniej w Halowej Piłce Nożnej Olimpiad Specjalnych Ruda Śląska 2024

24.05.2024

Podobnie jak w ostatnich dwóch latach na obiektach FOOTBALL - ON w Rudzie Śląskiej, Klub Olimpiad Specjalnych „Halembianka” działający przy Ośrodku dla Osób Niepełnosprawnych Najświętsze Serce Jezusa w Rudzie Śląskiej był organizatorem XXII Śląskiego Turnieju w Halowej Piłce Nożnej Olimpiad Specjalnych. Tegoroczny turniej wpisywał się w obchody w Rudzie Śląskiej 20 - lecia Tygodnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami, które zbiegają się z 65 urodzinami Miasta Ruda Śląska.
Zgodnie z zasadami Special Olympics, organizatorzy turniej rozpoczęli od przeprowadzenia gier obserwowanych, na podstawie których 16 drużyn zostało podzielonych do poszczególnych grup sprawnościowych. Zanim jednak rozbrzmiał gwizdek sędziowski rozpoczynający mecze w poszczególnych grupach sprawnościowych, nie mogło zabraknąć oficjalnej ceremonii otwarcia turnieju, akcentującej istotne dla Olimpiad Specjalnych ceremoniały, mianowicie wprowadzenie flagi, wysłuchanie hymnu, czy wygłoszenie przysięgi Olimpiad Specjalnych. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Prezydent Miasta Ruda Śląska Michał Pierończyk.
Dzięki temu, że w tym sportowym kompleksie połączone są ze sobą aż trzy hale sportowe o nawierzchni ze sztuczną trawą o wymiarach boisk 40 x 20 metrów, udało się łącznie rozegrać,aż 18 pasjonujących spotkań piłkarskich. Było dużo radości i uśmiechu, były tez pewnie i trudniejsze chwile, gdy przyszło wyjmować piłkę z własnej bramki. Mam jednak nadzieję, że duch sportowej rywalizacji oraz sam udział w tym turnieju, którego zwieńczeniem były dekoracje medalowe wraz z wręczeniem pamiątkowych nagród, jednak pozytywnie zostanie zapisany w pamięci Naszych sportowców.

Polecamy relację wideo z przebiegu turnieju tutaj -  materiał wideo: Tomasz Wiśniewski, montaż: Wojciech Chowaniec

Turniej dofinansowany ze środków:

Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych poprzez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej 

Samorządu Województwa Śląskiego 

Serdecznie dziękujemy!

 

Przygotował: Dariusz Wosz
 

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.