Wybierz oddział

MATP online Zabrze 2021

19.05.2021

    W tegorocznej edycji - XXXIII Śląskiego Dnia Treningowego Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych - w formie ONLINE uczestniczyło blisko 90 zawodników z klubów reprezentujących poszczególne miasta naszego oddziału: Katowice, Rybnik, Gliwice, Ruda Śląska, Miedary, Żory oraz z Zabrza.

    W związku z sytuacją epidemiologiczną i wynikającymi z niej obostrzeniami oraz specyfiką przedsięwzięcia (zawodnicy wymagający niejednokrotnie bardzo bliskiego kontaktu związanego np. z trudnościami w poruszaniu się) wydarzenie sportowe przeprowadzone było poraz pierwszy w systemie zdalnym. Każdy z klubów biorący udział w zawodach przeprowadzał konkurencje na swoim obiekcie i łączył się  za pomocą platformy internetowej teams. Ceremonie Otwarcia i Zamknięcia, zgodne z zasadami Olimpiad Specjalnych, odbywały się na terenie SPS Nr 41 w Zabrzu czyli na terenie siedziby KOS Komety Zabrze - organizatora wydarzenia.
    W ceremoniach oraz podczas wydarzenia sportowego  uczestniczyli przedstawiciele Miasta Zabrze: Dyrektor Biura Prezydenta  Miasta Zabrze pan Jan Pawluch, Naczelnik Wydziału Oświaty pani Ewa Wolnica oraz pani Alicja Szostek, pani Olga Kubicka – Dymecka – z Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu, dyrektor Śląskiego Oddziału PEFRON pan Jan Wroński  oraz dyrektor Olimpiad Specjalnych Polska – Śląskie pan Dariusz Wosz, a także dyrekcja SPS Nr 41 w Zabrzu  pani Jolanta Mazur, czyli organizator. Ceremonie dekoracji  odbywały się na obiektach gdzie przeprowadzane było wydarzenie sportowe, a dokonywali ich przedstawiciele poszczególnych klubów. Wcześniej zostały dostarczone do każdego z uczestniczących klubów w MATP, przez organizatora, nagrody i medale dla zawodników. Przebieg  Śląskiego Dnia Treningowego - online był bardzo zbliżony do przebiegu jaki miał miejsce we wcześniejszych edycjach. Zawodnicy prezentowali dwie wybrane przez siebie i swoich trenerów konkurencje.

                                    

Serdecznie zapraszamy do videorelacji   TVZ - TUTAJ 

                                                                

Projekt współfinansowany ze środków budżetowych na realizację zadań publicznych Miasta Zabrze
w dziedzinie Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej w 2021 roku

Tytuł zadania: "Aktywne Komety"

 

Ponadto projekt wspófinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego

                 

Przygotowała: Marzena Jarząbek

 

 

 

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.