Wybierz oddział

Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska OS Zakopane 2020

9.03.2020

    20 zawodników Klubu Olimpiad Specjalnych miało okazję reprezentować Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska - Śląskie podczas pierwszej  odsłony Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, która miała miejsce w dniach 4 -7 marca 2020 r. w Zakopanem.  Organizatorem "zakopiańskiej" części igrzysk było Stwarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska - Biuro Narodowe.

 Kadrę naszego oddziału stanowiło 10 narciarzy alpejskich oraz 3 trenerów: Jolanta Nenko, Magdalena Kasprzak oraz Bogusław Pakura, 3 narciarzy biegowych wraz z trenerem Krzysztofem Moskwą oraz 7 biegarzy na rakietach śnieżnych wraz z 2 trenerów: Elżbietą Kaworek oraz Krzysztofem Krawczykiem. Funkcję kierownika kadry pełniła natomiast Sylwia Olesińska- Myśliwiec.

  Igrzyska ropoczęła Ceremnonia Otwarcia, którą swą obecnością zaszczyciła małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy pani Agata Kornhauser - Duda, honorowy patron Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska. Wszyscy uczestnicy ceremonii, tuż po jej  oficjalnej części, mieli okazję bawić się przy dźwiękach muzyki zespołu ZAKOPOWER!

   Część sportowa zawodów toczyła się 5 oraz 6 marca, narciarstwo zjazdowe na trasach Stacji Narciarskiej SKI SUCHE, natomiast narciarstwo biegowe i bieg na rakietach śnieżnych w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. Pierwszy z tych dni poświęcono na starty preeliminacyjne, natomiast drugi dzień to już niezwykle emocjonujące finały uwieńczone ceremoniami medalowymi. Nasi sportowcy spisali się rewelacyjnie, przywożąc z zawodów szereg medali!!! 

  I część igrzysk kończyła Ceremnia Zamknięcia z przekazaniem ognia i flagi Olimpiad Specjalnych organizatorom II części imprezy w Bydgoszczy:) Ceremonię poprzedziło losowanie kadry i rezerwy zawodników, którzy będa reprezentować Polskę podczas Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych. Kilkoro naszych zawodników miło szczęście:)))

   OGROMNE BRAWA DLA CAŁEJ KADRY SPORTOWCÓW ZA SUPER REZULTATY i PRAWDZIWĄ SPORTOWĄ POSTAWĘ!!!

   GRATULACJE TAKŻE DLA ICH TRENERÓW, zarówno tych, którzy trenują z naszymi zawodnikami na co dzień, jak i dla tych, którzy swoją pieczą objęli zawodników podczas igrzysk!!! To także ich sukces!!!

   Po  startach finałowych, wieczorową porą miała miejsce zabawa integracyjna przy muzyce. Zawodnicy bawili się przy dźwiękach góralskiej muzyki na żywo oraz przy ulubionych hitach z konsoli DJ'a. 

 Warto dodać, że igrzyskom towarzyszyły badania w ramach Programu Zdrowi Sportowcy Olimpiad Specjalnych - FUNFitness oraz ZDROWYSŁUCH.

ZAPRASZAMY DO OBSZERNYCH FOTOGALERII NA NASZYM PROFILU FACEBOOKOWYM:

CEREMONIA OTWARCIA
BIEGI NARCIARSKIE I BIEG NA RAKIETACH ŚNIEŻNYCH - PREELIMINACJE
NARCIARSTWO ALPEJSKIE - PREELIMINACJE
BIEGI NARCIARSKIE - FINAŁY I CEREMONIE DEKORACJI
BIEG NA RAKIETACH ŚNIEZNYCH - FINAŁY I CEREMONIE DEKORACJI
NARCIARSTWO ALPEJSKIE - FINAŁY

NARCIARSTWO ALPEJSKIE - CEREMONIE DEKORACJI
BADANIA PROGRAMU ZDROWI SPORTOWCY OS
IMPREZA TOWARZYSZĄCA
CEREMONIA ZAMKNIĘCIA

REZULTATY NASZYCH SPORTOWCÓW W POSZCZEGÓLNYCH DYSCYPLINACH:

NARCIARSTWO ALPEJSKIE

PIOTR SROMEK (KOS PROMYK Rybnik)

slalom gigant zaawansowany- I MIEJSCE
slalom super gigant zaawansowany 
I MIEJSCE

PAWEŁ KWIOTEK (KOS PROMYK Rybnik)

slalom gigant zaawansowany - I MIEJSCE
slalom super gigant zaawansowany - II MIEJSCE

ADAM CIOŁCZYK (KOS TYGRYSY Gorzyce)

slalom gigant zaawansowany- IV MIEJSCE
slalom super gigant zaawansowany 
- IV MIEJSCE

RAFAŁ BOCHENEK (KOS TYGRYSY Gorzyce)

slalom gigant zaawansowany- VII MIEJSCE
slalom super gigant zaawansowany 
- VIII MIEJSCE

KRZYSZTOF CZELUSZKE (KOS HALEMBIANKA Ruda Śląska)

slalom gigant zaawansowany- V MIEJSCE
slalom super gigant zaawansowany 
- IV  MIEJSCE

DAWID SINEK (KOS GUMISIE Zabrze)

slalom gigant średniozaawansowany - I MIEJSCE

DAWID PROWDA (KOS TROPS Chorzów)

slalom gigant średniozaawansowany - IV MIEJSCE
slalom super gigant średniozaawansowany - II MIEJSCE

DAMIAN ŁUKASZEWSKI (KOS HALEMBIANKA Ruda Śląska)

slalom gigant średniozaawansowany - IV MIEJSCE

ŁUKASZ KASZA (KOS CHABRY Wodzisław Śląski)

slalom gigant średniozaawansowany - udział
slalom super gigant  średniozaawansowany - V MIEJSCE

SZYMON CHOCHEL (KOS KONICZYNKA Żory)

slalom gigant średniozaawansowany - VI MIEJSCE
slalom super gigant średniozaawansowany - udział

 

NARCIARSTWO BIEGOWE

BOŻENA KWAŚNICA

bieg na 50 m - II MIEJSCE
bieg na 100 m - III MIEJSCE

MICHAŁ PIERCHAŁA (KOS PROMYK Rybnik)

bieg na 500 m - II MIEJSCE
bieg na 1000 m - III MIEJSCE

ROMAN PROKOP (KOS HALEMBIANKA Ruda Śląska)

bieg na 500 m - I MIEJSCE
bieg na 1000 m - I MIEJSCE

 

BIEG NA RAKIETACH ŚNIEŻNYCH

HANNA KASPRZYCKA (KOS HALEMBIANKA Ruda Śląska)

bieg na 50 m - III MIEJSCE
bieg na 100 m - II MIEJSCE

DARIA JASIŃSKA (KOS SOKOŁY Miedary)

bieg na 800 m - II MIEJSCE
bieg na 400 m - III MIEJSCE
bieg na 200 m - IV MIEJSCE

MAREK KOCJAN (KOS PROMYK Rybnik)

bieg na 50 m - I MIEJSCE
bieg na 100m - II MIEJSCE

DAWID LEWKOWICZ (KOS PROMYK Rybnik)

bieg na 200 m - III MIEJSCE
bieg na 400 m - II MIEJSCE

MICHAŁ JAMBOR (KOS HALEMBIANKA Ruda Śląska)

bieg na 200 m - III MIEJSCE
bieg na 400 m - IV MIEJSCE

ALEKSANDER POMPA (KOS PROMYK Rybnik)

bieg na 200 m - I MIEJSCE
bieg na 400 m - VII MIEJSCE
bieg na 800 m - III MIEJSCE

KAMIL SITKO (KOS SZKWAŁ Katowice)

bieg na 200 m - V MIEJSCE
bieg na 400 m - III MIEJSCE

 

Przygotowała: Magdalena Kasprzak

 

   

SPONSOR STRATEGICZNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.