Wybierz oddział

"Biegnę dla Bożeny. Wiosna budzi nadzieję"

26.02.2020

   W Raciborzu 21 marca 2020 r. odbędzie się Bieg dla Naszej trenerki Bożki, która od wielu jest związana z Olimpiadami Specjalnymi, a w szczególności z Klubem Animusz działającym w Zespole Szkół Specjalnych w Raciborzu. Bożka była trenerką lekkiej atletyki naszych zawodników, ponadto współorganizatorką wielu imprez sportowych na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim gdzie była odpowiedzialna za wolontariat.

    Od 27 maja 2019 r. Bożena zmaga się z uszkodzeniem mózgu - encefalopatią niedotlenieniową. Niezbędna jest długotrwała i systematyczna rehabilitacja, która da pożądane rezultaty, czyli sprawność i powrót do normalnego życia. Niestety taka rehabilitacja jest bardzo kosztowna.

     Szansą dla na pozyskanie środków na rehabilitację jest bieg charytatywny "Biegnę dla Bożeny. Wiosną budzi się nadzieja". Wierzymy, że dzięki dobrym sercom ludzi, Waszemu wsparciu, pomocy uda nam się zdobyć środki finansowe, które pomogą wrócić Bożce do samodzielności i cieszyć się postępami w rehabilitacji. Bieg odbędzie się dokładnie pierwszego dnia wiosny - 21 marca, o godzinie 13:00. Wpisowe: 20 zł (przekazane później na pomoc Pani Bożenie). Zapisywać można się online do dnia 20 marca, godziny 15:00 lub w dniu biegu, w biurze zawodów (ul. Zamkowa 4, Racibórz) do specjalnej puszki. Podczas zapisu można wtedy przekazać dowolną kwotę jednak nie mniejszą niż 20 zł. W dniu zawodów odbędzie się również zbiórka do puszek jako dodatkowe wsparcie dowolną już kwotą. Miejsce startu: Stadion Miejski, OSiR w Raciborzu. Warunek uczestnictwa - podpisanie zgody o zdolności do biegu. Dystans do pokonania: minimalny: 2,35km - jedna pętla, maksymalny: 11,75km - pięć pętli. Udział mogą wziąć też najmłodsi - dzieci do pokonania będą miały odległość 400metrów. Trasa przebiegać będzie bieżnią stadionu - ul. Zamkową (w lewo) - ul. Brzozową (w lewo) - koroną wałów przeciwpowodziowych - Alejkami Parku Zamkowego, meta: powrót na stadion. Odległość tę można pokonać biegiem, truchtem lub marszem nordic walking, którego propagowanie, również wpisane jest w dodatkowy cel biegu. Już teraz wiemy, że do tego biegu, przygotowuje się również sama Pani Bożena. Chce pokazać wszystkim swoją wolę walki i z balkonikiem ruszy na trasę biegu!

    Wpisowe wynosi 20 zł. Zapisy i wpłaty odbywają się na stronie:

 https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5532&fbclid=IwAR2t2gGTA-9yWJ_P2HB4vFfu-svyVbW7l4KFFnjzQTNbxXS-lsz6LNQcyNk  

do 20 marca do godz. 15:00

lub w dniu biegu w biurze zawodów (ul. Zamkowa 4) do specjalnej puszki – dowolna kwota, jednak nie mniejsza niż 20 zł. Ponadto do puszek będą także zbierane dodatkowe środki w dniu zawodów.

SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO WSPARCIA!!!

Przygotowała: Katarzyna Świerczewska

 

SPONSOR STRATEGICZNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.