Wybierz oddział

Biegi przełajowe Tychy 2019

19.05.2019

XXII Śląski Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych już za nami.  Mityng został zorganizowany prze Klub Olimpiad Specjalnych  PRYZMAT Tychy. Na tegoroczne zawodyw biegach przełajowych zgłosiło się 13 Klubów Olimpiad Specjalnych.  Pogoda nas nie rozpieszczała, ale mimo wszystko kluby, które się zgłosiły na  mityng przyjechały  i udało się nam przeprowadzić wszystkie starty na dystansie 2400m, 1600m,800m i 600m. Nie zawiedli również zaproszenie goście:

- dyrektor do spraw ekonomicznych firmy PEDMO SA- p. Bogumiła Wieczorek

Podczas ceremonii otwarcia zawodów wciągnięto flagę Olimpiad Specjalnych , wysłuchano hymnui wypowiedziano słowa przysięgi zwyciężyć,” Pragnę zwyciężyć lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć niech będę dzielny  w swym wysiłku”. Słowa te przy tej deszczowej pogodzie, nabrały innego znaczenia, gdyż zawodnicy musieli włożyć więcej wysiłku, aby dobiec do mety. Zwieńczeniem tych zmagań było wręczenie medali oraz nagród .Zmagania zawodników rejestrowała telewizja TVP 3 w Katowicach.

Dziękujemy wszystkim za udział w zawodach, za pokazanie postawy prawdziwego sportowca, za walkę i siłę. Dla nas jesteścieWIELCY. Dziękujemy Waszym trenerom, którzy przygotowali Was do mityngu. Oczywiście nie można zapomnieć o instytucjach i osobach, które wsparły tegoroczny Mityng w Biegi Przełajowych Olimpiad Specjalnych:

-dyrekcji i pracownikom Ośrodka Św. Faustyna- bez ich wsparcia i pomocy nie było by możliwe przeprowadzenie zawodów,

- Firmie PEDMO SA i SERTOP za wsparcie finansowe,

a także Piekarniom: Wygorzele, PIOWO, Excellent, Krzysztof Broncel, Jaworek i LUBI-Lu