Wybierz oddział

Golf Mikołów 2019

13.05.2019

XI Śląski Turniej Golfa Olimpiad Specjalnych Mikołów 2019 już (niestety) za nami.
    Dziękujemy Panu Bogu za słoneczną pogodę – tak powiedzieliby nasi Przodkowie i tak mówię i ja niżej podpisany. Każda golfistka i golfista woli pogodę z dnia 8 maja 2019 r.: błękitne niebo, przyjemnie grzejące słońce, odrobina wiatru dla ochłody. W takich warunkach golfisci Stowarzyszenia OlimpiADY Specjalne Poilska  walczyli „dzielnie w swym wysiłku” na przepięknym i wspaniale przygotowanym do gry polu Golf Park Mikołów. Powiesz: „przecież w nagłówku jest nazwa: „…Śląski…”, a odniosłem uczestników tego Turnieju do OS „Polska”. Wyjaśniam: w XI Turnieju Śląskim Golfa  brali udział również zawodnicy spoza Oddziału Śląskiego, tj. z O/Łódzkiego OS „Lwy” Kutno oraz z O/Podkarpackiego OS „Piąteczki” Jasło. Skoro już wyjaśniliśmy sobie niejasności dotyczące uczestników zadajmy sobie pytanie: czy ten turniej musiał odbyć się na polu golfowym? Ano: tak – wymagane było, by ten turniej został rozegrany na polu golfowym,  i to nie tylko z uwagi na określenie  „…Turniej Golfa…” lecz przede wszystkim z uwagi na zapotrzebowanie niepełnosprawnych golfistów. Obserwując zmagania zawodników na  Indywidualnym Konkursie Sprawności (IKS) można było przewidzieć, że będzie Drugi Poziom, tj. gra na 9 dołkach z zawodnikiem zunifikowanym.
I rzeczywiście: 5 golfistek i 4 golfistów  pożegnało 6 grup sprawnościowych  rozgrywających finałową rundę IKS-u i udało się poza Driving Rang (obszar treningowy pola golfowego) na Teesy (miejsca startowe) torów gry Golf Park Mikołów. Oczywiście wraz z całym sprzętem golfowym poszli grać z zawodnikiem zunifikowanym = pełnosprawny golfista. Zrobię to teraz, tzn. podziękuję tym zawodnikom zunifikowanym, jesteś ciekaw komu: Bogdanowi Uliaszowi ( Prezydent Stowarzyszenia Golf Park Mikołów), Tomaszowi Koćowi (Prezes Gliwickiego Klubu Golfowego); Krzysztofowi Kucie i Krzysztofowi Szymikowi (Członkowie Zarządu Golf Park Mikołów) jak i : Barbarze Barzyckiej, Henrykowi Barzyckiemu, Jankowi Palickiemu, Jackowi Kowalik (Członkowie Klubu Golf Park Mikołów); Krzysztofowi Zygule (Prezes Fundacji przy GPM); Wojciechowi Dubielowi (trener OS „Piąteczki” Jasło). Rozgrywki zunifikowane przebiegały w formacie Foursome, tj. każdy z pary graczy uderza swoją piłeczkę z miejsca startowego i po wyborze jednej piłki kontynuują naprzemiennie uderzenia aż do umieszczenia piłki w dołku.
   Ta edycja Śląskiego Turnieju Golfa OS miała nawet nutę międzynarodową i to z dwóch powodów: po pierwsze w turnieju zagrali Danuta Hanke oraz Damian Walczak reprezentanci OS Polska na Światowych Igrzyskach OS w Abu Dhabi (marzec 2019); po drugie ceremonię dekoracji poziomu IKS dopełnił Przyjaciel Olimpiad Specjalnych pochodzący z Jordanii El-Masri Abder. Radośnie utrudzonych grą na drugim poziomie udekorował Grzegorz Moćko (Członek Zarządu GPM) oraz Jacek Lempa (Sędzia Główny Turnieju)

   Chociaż nie wspomniałem jeszcze o obecnych na uroczystym otwarciu: Staroście Powiatu Mikołowskiego, p. Mirosławie Dużym czy zastępcy Burmistrza Miasta Mikołów, Mateuszu Handel, jaki i p. Katarzynie Syryjczyk - Słomskiej (Przewodnicząca Rady Miejskiej Mikołowa) oraz  p. Grażynie Nazar (Etatowy Członek Zarządu Powiatu Mikołowskiego), jak również Dyrektorze Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, p. Wojciechu Tkaczu oraz p. Rafale Kwapulińskim, Głównym Doradcy Burmistrza Mikołowa ds. Osób Niepełnosprawnych, czy też Zastępcy Dyrektora SP1 w Mikołowie, p. Krzysztof Skwarczek, to przecież największymi Osobistościami byli Golfiści Olimpiad Specjalnych. To dla nich ww. Osoby przybyły. To dla Ich trudu poświęcili bezcenne godziny swojego życia. Brawa dla Zawodników. Brawa dla Trenerów.

   Brawa dla Wolontariuszek z Nauczycielką na czele z SP1 w Mikołowie. Brawa dla Organizatorów - Pracowników Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych Najświętsze Serce Jezusa w Rudzie Śląskiej. Podwójnie serdeczne brawa dla Gospodarzy Golf Park Mikołów: za udostępnienie przepięknie (osobiście) przygotowanego pola golfowego oraz za uhonorowanie zawodniczki OS Danuty Hanke tytułem „Honorowy Członek Klubu Golf Park Mikołów”. Brawa dla wszystkich, którzy pomogli nam zorganizować to sportowe wydarzenie Olimpiad Specjalnych Polska – Śląskie.

Z golfowym pozdrowieniem: Dobrej Gry! Marek Jelonek

SPONSOR STRATEGICZNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.