Wybierz oddział

Jubileuszowy lokalny tenis stołowy Rybnik 2019

4.03.2019

    Dnia 27 lutego 2019 r. w Rybniku zawodnicy miejscowego Klubu Olimpiad Specjalnych PROMYK rywalizowali podczas JUBILEUSZOWEGO X Lokalnego Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych. Od 10 lat turniej organizują, naprzemiennie, we współpracy z KOS PROMYK, rybnickie Warsztaty Terapii Zajęciowej nr 1 oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej nr 2, czyli rybnickie koło PSONI. Tegoroczna edycja przypadła WTZ1 :)
     
Na sali sportowej rybnickiego Centrum Rekreacji i Rehabilitacji BUSHIDO, które to od 10 lat gości uczestników turnieju, rywalizowało blisko 30 sportowców. Wśród startujących znaleźli się: uczniowie Specjalnego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Rybniku, Zespołu Szkół nr 6 w Rybniku, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Rybniku oraz uczestnicy WTZ 1 oraz WTZ 2 w Rybniku.
      
Turniej rozpoczęła część oficjalna z hymnem, flagą i przysięgą Olimpiad Specjalnych. Ceremonię Otwarcia zaszczyciło wielu znamienitych gości, wśród których znalazł się Zastępca Prezydenta Miasta Rybnika pan Piotr Masłowski. To on dokonał oficjalnego otwarcia imprezy. Podczas ceremonii nie zabrakło jubileuszowego tortu, który niespodziewanie wniósł gość specjalny "Marylin Monroe". Atrakcją dla zebranych był pokazowy mecz rozegrany pomiędzy wspomnianym gościem, a panem Piotrem Masłowskim. Na nic jednak zdały się " blond wdzięki", gdyż w rozgrywce tryumfował nasz wiceprezydent:). Jak na jubileusz przystało nie zabrakło serdecznych podziękowań, no i upominków.
       Część główna zawodów to już starty w stworzonych po preeliminacjach grupach startowych. Po szeregu rozegranych, niezwykle zaciętych pojedynkach, w każdej z grup wyłoniono zwycięzców. Jednak, jak to jest w zasadach Olimpiadach Specjalnych, na podium uhonorowani medalem, czy wstążką zostali wszyscy!!!

OGROMNE BRAWA DLA WSZYSTKICH TENISISTÓW ORAZ ICH TRENERÓW!!!

W organizacji zawodów WTZ 1 wspierali wolontariusze z Ochotniczego Hufca Pracy w Rybniku
oraz Rybnickiego Centrum Edukacji Zawodowej.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA POMOC!!!

RZECZOWEGO wsparcia udzielił natomiast Urząd Miasta Rybnika.
 

 

DZIĘKUJEMY!!!

Zapraszamy do obszernej FOTOGALERII na profilu facebookowym.

 

Przygotowała: Magdalena Kasprzak

SPONSOR STRATEGICZNY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Sponsor strategiczny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Sponsorzy Złoci Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.