Wybierz oddział

Tenis stołowy Ruda Śląska 2016

3.05.2016
   21 kwietnia  2016 roku w Rudzie Śląskiej odbył się XIX Śląski Turniej w Tenisie  Stołowym  Olimpiad Specjalnych Gospodarzem turnieju był rudzki Klub Olimpiad Specjalnych „Łukaszki” oraz Zespół Szkół Specjalnych Nr 3 im. św. Łukasza  z Rudy Śląskiej. 
    Uroczyste otwarcie turnieju rozpoczęło się o godzinie 10.30 wniesieniem flagi Olimpiad Specjalnych przez zawodników Klubu „Łukaszki”. W trakcie ceremonii otwarcia zostały wypowiedziane słowa przysięgi olimpijskiej „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”. 
   Po oficjalnym rozpoczęciu turnieju i powitaniu  zaproszonych gości, zawodnicy przystąpili do gier właściwych. W turnieju uczestniczyli zawodnicy z  19 Klubów Olimpiad Specjalnych. Rozgrywki toczyły się na szesnastu stołach tenisowych.
   Przebieg zawodów koordynowała Pani Bożena Zocłońska-Polińska wraz z sędziami z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Halembianka” z Rudy Śląskiej. W sprawnym  przeprowadzeniu rozgrywek pomagali wolontariusze, którymi w tym roku byli studenci  Akadamii Wychowania Fizycznego w Katowicach.
    O godzinie 14.00 odbyło się oficjalne zakończenie turnieju. Zawodnicy zostali udekorowani medalami oraz nagrodami rzeczowymi. 
    Po raz kolejny wszyscy uczestnicy zawodów, nie tylko rywalizowali ze sobą, ale przy tym miło spędzili czas w gronie rówieśników. Do zobaczenia z rok.
 
Przygotował: KOS ŁUKASZKI Ruda Śląska
 

SPONSORZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Sponsorzy Złoci Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

WSPÓŁORGANIZATORZY I PARTNERZY OGÓLNOPOLSKICH LETNICH IGRZYSK OLIMPIAD SPECJALNYCH KATOWICE, CHORZÓW, MIKOŁÓW – 9-12 czerwca 2018 r.

WSPÓŁORGANIZATORZY I PARTNERZY OGÓLNOPOLSKICH LETNICH IGRZYSK OLIMPIAD SPECJALNYCH KATOWICE, CHORZÓW, MIKOŁÓW – 9-12 czerwca 2018 r.

Partnerzy regionalni

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.